یاد یاران یاد باد (3 ) : شادروان مهدی میر عمادی : از محمد مدنی : مهر ماه 1394
ساعت ٧:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٢٩   کلمات کلیدی: مهدی میرعمادی ،علی میرعمادی ،وفاعلی میرعمادی

مهدی میرعمادی ( 1330 -  23 مرداد 1394 )

از دست دادن مهدی خیلی زود بود . مهدی مسن به حساب نمیامد . پیش از اینکه چند سال قبل بیماری جانکاه نارسائی ریوی جسمش را فرسوده کند ، شاداب بود و سرشار از زندگی ،  شوخ طبع بود. مهدی در جوانی همانند پدرش مرحوم آقا رضا میرعمادی ، به استخدام شرکت ملی نفت ایران در آمده بود وتا پایان دوران کاریش نیز در همانجا مشغول بود . در دیداری که در فروردین ماه 1393 در منزلشان ازیشان که در بستر بیماری بودند ، نمودم ازین  گفتند که درست در آن زمانی که باز نشستگیشان داشت آغاز می شد و این فکر را داشتند که دیگر می توانند با فراغ بال به مسافرت های دلخواهشان بپردازند گرفتار این بیماری ریوی شدند. با این حال همیشه متوکل به رحمت خداوند بودند و به گفته برادر ارجمندشان آقای مهندس محسن میرعمادی در جلسه ای که در تهران ، در منزل خواهرشان بتول خانم میرعمادی به یاد شادروان مهدی میرعمادی برگذار شده بود ، هیچگاه  ناشکری نمی کردند.

مهدی سر بر آستان فقر سوده بود و همانند جد بزرگوارش آقای محمد تقی میرعمادی مشهور به آقای مدرس متوسل به  ولایت علی بن ابیطا لب بود .

درگذشت این خویشاوند ارجمند را حضور محترم خانواده ایشان به خصوص همسرشان شهناز خانم و فرزندان برومندشان آقایان  علی و  وفاعلی میرعمادی تسلیت میگویم و برایشان صبر بر این فقدان عظیم را آرزومندم . به خصوص که در زمان بیماری پدر و همسر از دل و جان تیمار دار ایشان بوده اند.

فرزند بزرگتر آن مرحوم ، آقای علی میرعمادی در رشته پژوهش هنر دارای درجه کارشناسی ارشد هستند و علاوه بر آن در هنر و فن عکاسی ماهر و در نمایشگاه های متعدد عکس در داخل و خارج ایران شرکت جسته و جوایز ممتازی دریافت داشته اند .

و دیگر فرزندشان آقای وفاعلی میرعمادی که  دانشجوی رشته ادبیات فارسی در دانشگاه تهران هستند .

                                                                                                                            محمد مدنی 


خانم قدسی کشفی : از اکبر نعمت اللهی : آپادانا مهر ماه 1394
ساعت ٤:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٧/۱٦   کلمات کلیدی: قدسی ایران ریحان کشفی ،دکتر ابراهیم نعمت اللهی ،اکبر آقا نعمت اللهی

 ( متنی که در زیر ملاحظه می فرمایید به مناسبت در گذشت مرحومه قدس ایران کشفی همسر مرحوم دکتر سید ابراهیم نعمت اللهی ،  توسط جناب آقای حاج اکبر آقا نعمت اللهی ، برادر زاده ی ارجمند شوهرشان به رشته تحریر در آمده است قسمت هایی از آن در جلسه ی یادبودی که در 4  اردیبهشت ماه  سال جاری ( 1394 ) در مسجد الرضا ی تهران  برگزار شده بود قرائت شد  و سپس متن کامل آن در بعد از ظهر همان روز در منزل آن مرحومه توسط   آقای دکتر علیرضا نعمت اللهی جهت استفاده حاضرین خوانده شد . چون این نوشته به طور موجز گویای وجه دیگری از زندگانی آن مرحومه بود علاقه مند بودم که آنرا به نظر خوانندگان آپادانا برسانم . در پی متن تایپ شده آن  بسیار گشتم ولی کمتر یافتم .  نهایتا با لطف خانم فاطمه نعمت اللهی  ( همسر آقای دکتر خاتون آبادی )  که از قرایت متن در منزل فیلمبرداری کرده بودند و سی دی حاصل را در اختیار من گذاشتند و  پیاده کردن گفتار به روی کاغذ موفق به تقدیم نوشتار زیر  به دوستان شدم .   ) 

                                                                                                                                                                                 محمد مدنی   

 

بانو قدس ایران کشفی ( وفات 27 فروردین 1394) 

 از سوز سینه  هردم  دودم به سر در آید    چون عود چند باشم در آتش آرمیده 

 گر بر لبم نهی لب  یابم حیات باقی          آندم که جان شیرین باشد به لب رسیده 

 شمه ای از احوال بانوی خجسته مآ ل که این جلسه به نام و یاد او منقعد و با  حضور دوستان و آشنایان گرامی ، گرمی و طراوت یافته ، به محضر عزیزان  تقدیم ، باشد که مقبول نظر افتد و یاد و خاطره ی عزیز سفر کرده را تجدید نماید .

 و اما مرحومه ی مغفوره بانو قدس ایران کشفی فرزند مرحوم آقا سید موسی  کشفی از روحانیون صدر مشروطه و نماینده ی منتخب آنان در مجلس صنفی  دوره ی اول قانونگذاری بوده که ایشان فرزند آقا سید ریحان الله و نواده ی آقا  سید جعفر کشفی مدفون در بروجرد که مضجع شریفش ملاذ و ملجاء عام و  خاص می باشد.

 و این مادر ارزنده در این خانواده ی روحانی و در دامان پر مهر مادری از  خاندان های اصیل تهران پرورش و از بدو کودکی رسم بزرگی و بزرگ منشی  و محبت پیشگی را آموخت و تا آخرین لحظات زندگی مادرش از خدمت او  لحظه ای فرو نگذاشت .

 تقدیر الهی و حسن تصادف در مسیر انتخاب همسر نیز زوجیت مرحوم دکتر سید  ابراهیم نعمت اللهی استاد ممتاز دانشگاه تهران و پایه گذار دانشگاه های اصفهان  و شیراز و مشهد و تبریز را برای او رقم زد . که ثمره این پیوند فرخنده تنها  دختر ایشان ( شیما خانم ) بوده که تحصیلات عالیه خود را در دانشگاه تهران انجام و صاحب  فضل و کمالاتی است که در این زمانه در نوع خود قابل تحسین و در خدمت پدر  و مادر به ویژه پس از در گذشت پدر نسبت به ترفیه حال مادر و فراهم آوردن  موجبات آسایش وی بی نظیر و مثال زدنی است . آنچه را عیان بوده حاجت به  بیان نیست . امید آنکه خداوند متعال این یادگار عزیزان سابق الذکر را در کنف  حمایت خود محفوظ و در انجام امور خیر توفیق روز افزون عطا فرما ید .

 مرحوم بانو قدس ایران تجسمی از لطف و محبت و صفا بوده ‌ محضرشان محل  انس و تجمع فامیل اعم از نسبی و سببی و در همه موارد نظرات و اشاراتشان  راهگشای مشکلات و منسوبین بوده ، عمر پر برکت ایشان ‌‌در جهت تحصیل  رضای خداوند و فراهم آوردن زاد و توشه ی آخرت مصروف و در این رهگذر  توفیقات الهی مددکار و سعادت درک فیض زیارت روضة النبی در مدینه ، محل  ولادت مولود کعبه حضرت مولی الموالی در مکه را نصیب و روزی ایشان  نمود .

 در مراجعت از سفری که به مناسبت شرکت همسر مکرمشان در سمپوزیوم بین  المللی فیزیولوژی به اروپا نموده بودند ، توفیق درک زیارت حضرت زینب ،  حضرت رقیه ، رئوس الشهدا را در دمشق و آستانه ی ملائک پاسبان حضرت  علی علیه السلام در نجف ، حضرت ابا عبدالله الحسین و حضرت ابوالفضل و  سایر شهداء را در کربلای معلا  و حرمین کاظمیین را در بغداد و حرمین  عسگریین در سامراء نصیب ایشان شد تا مشمول حدیث " من زار حسین به  کربلا  فمن زار الله بالعرش الاولی " گردند.

 ارادت و محبت ایشان نسبت به حضرت مولی الموالی علی علیه السلام موجب  گردید که در سلک سالکان الی الله در آمده و به فقر مرتضوی مشرف و با  دستمایه ای از عشق و محبت و ولایت خاندان عترت از این خاکدان به سرای  باقی انتقال نماید .

 خدایش رحمت کناد و دعای خیرش در حق همگان مستجاب فرماید .

 

                                              اکبر نعمت اللهی                                                                


دسترسی به وبلاگ آپادانا : از محمد مدنی : آپادانا مهر ماه 1394
ساعت ٤:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٧   کلمات کلیدی:

دسترسی به وبلاگ 

از حدود سه هفته قبل وقتی آدرس وبلاگ آپادانا را وارد می کنم پیام پرشین بلاگ در جواب میاید که چنین آدرسی یافت نشد .آمار مراجعه به وبلاگ نشان میدهد که از 19 شهریور به این طرف وبلاگ قابل دسترسی نبوده است . حالا چرا هیچ توضیحی در این مورد نیست نمیدانم .

تعجب است که از طریق سایت پرشین بلاگ می توانم به صفحه مدیریت آپادانا دست بیابم ولی به هیچ روی به صفحه اصلی راهی نیست . حال ببینم آیا می توان مطلب جدیدی در آن گذاشت یا نه . 

 

                                                                         محمد مدنی