یاد ملک خانم شریفی : از محمد مدنی : آپادانا اردیبهشت 1388
ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٢/۸   کلمات کلیدی: ملک مدرسی ،علی مدرسی ،مطهر کشفی ،شورکاب

به یاد خا نم ملک شریفی (مدرسی )

(1388-1302 )

خانم ملک مدرسی نیز از دنیا رفتند .غروب روز دوشنبه 24 فروردین 1388 بین دو نماز مغرب و عشا ، در آپارتمان مسکونی خود در کوچه هاشم بیک پاقلعه و شاید در فاصله چند صد متری از خانه اجدادی شوهر مرحوم خود علی آقای مدرسی ، تسبیح بدست برسر جا نماز ، به آرامی بر زمین دراز کشیدند ، به آسودگی چشم بر هم نهادند و از دنیا رفتند.

به راستی اینگونه مردن هم نعمتی است . بدون تجربه کردن روزهای طولانی رفت و آمد توام با دلهره به بیمارستان ، زمین گیر شدن ، بستری شدن ،عمل های جراحی بی نتیجه ، گرفتاری سوند و سرم و لوله از حلق و هزار و یک ابزارپزشکی نوین که گوئی همه را برای شکنجه بیمار اختراع کرده اند. گویی مرگ را چون یک شربت گوارا نوشیدند و رفتند. و روز سه شنبه 25 فروردین هم پیکر نحیفشان در آرامگاه خانوادگیشان در گورستان کوچک ده شورکاب لواسان تهران، درکنارمرحوم مادرشان مطهر خانم کشفی و مرحوم برادرشان منصور شریفی قرار یافته بود .

آشنایی و سپس ازدواجشان در حدود سال   1332  با خویش برازنده و بلند قامت و خوش لباس و خوش تیپ ما ، آقای علی مدرسی از باغ ییلاقی خانواده شریفی در شورکاب شروع شد. علاقه و عشق و همدلی این زوج ، و مراقبت و مواظبت دلسوزانه ای که ملک خانم از علی آقا در همه طول زندگی نمودند و گاه به حد وسواس میرسید ، بسیار چشمگیر بود .

یکبار که پس از عقد، من ولعیا (سال 1362 ) برای پاگشا در منزلشان که آنموقع در خیابان مهناز تهران بود ، مهمان بودیم ، با چشمانی که از شادی برق میزد آلبوم عکسی را نشانمان دادند که حاوی تقریبا 30 عکس عکاسخانه ای دو نفره از خودشان و علی آقا بود که هرسال دقیق و سر وقت ، به مناسبت سالگرد ازدواجشان گرفته بودند. 

هم چنین این را هم بگویم که نخستین سفر زیارتی  من به مشهد که شاید یک هفته طول کشید در تابستان 1339 وقتی هشت سالم بود، به هم راهی مادرم و ایشان صورت پذیرفت.

یاد ملک خانم و علی آقای مدرسی گرامی باد.

                                                                   محمد مدنی