سپاسگزاری، 9/9/1387 ، آپادانا نیمه اول آذر، نوشته :محمد مدنی

    مطلب نخست آپادانا مورخ 8/9/1387                                    

 

                        سپاسگزاریو قدردانی

 

" هرگاه کسی به شما درودی  فرستد و شاد با شی گوید ، بر شماست که به همان گونه وشاید هم نیکوتر به او پاسخ دهید. "  قران – سوره نساء – آیه 86

و اگر در زمان های پیشین این سلام یا حضوری و یا از طریق نامه نگاری بود، اکنون تلفن و پست الکترونیک هم به یاری درود فرستنده و گیرنده آمده اند .

در اینجا میخواهم سپاس خود را از همه خویشان و دوستان  نازنینی که با کلام و نوشتار محبت آمیزشان ، من و نوشته هایم را مورد لطف قرار دادند اعلام دارم، به خصوص از استادان گرامیم آقایان نعمت الله جذبی ،فرهاد مهران، اسدالله میرعمادی، ناصر ابرقویی، علیرضا مدنی پور، خانم معصومه نوری و آقایان امیر جذبی و پیام ربیعی و محمد حسین رییس دانا، که با ارسال  ایمیل های تشویق آمیزشان مرا مرهون محبت خویش کردند، متشکرم . خانم ها انسیه سجادیان و مریم نعمت اللهی با پیامها یشان  در  وبلاگ فضای گفتگو را گشودند و مرا با ابراز لطفشان هم شاد و هم شرمنده کردند. خانم طاهره احمدی (میرعمادی) و آقای دکتر حشمت الله ازهر و خا له گرامیم خانم مدرس پور ، واقعا محبت کردند و ازینکه ارتباط کامپیوتری با تعداد بیشتری از خویشان را برایم امکان پذیر کردند صمیمانه از ایشان سپاسگزاری میکنم.  ( اگر در ذکر عناوین تحصیلی کوتاهی کردم ، پوزش میخواهم صرفا به علت ایجاز در کلام بوده است ).

از اخوی گرامیم آقای دکتر احمد مدنی و آقای دکتر علی میرعمادی که نوشته هایشان را کریمانه در اختیارم گذاشتند و از خانم مهندس نرگس نعمت اللهی که مقاله ای تحقیقی برای وبلاگ تدارک دیدند ( که در پی میاید) و نیز از عموی عزیزم آقای حسین مدنی بخاطر دقتشان و تذکرشان جهت تصحیح برخی موارد تشکر میکنم .

                  **********************************************

در نخستین مقاله  وبلاگ آپادانا ( مورخ تیر ماه 1386 ) از دلایلم برای انتخاب این نام  و مجله خانگی که به همین نام در سنین دبستان  داشتم ، روش و روال آپادانا و تاثیری که اندرز آقای دکتر فرهاد مهران در اتخاذ این روال داشته است، نوشته بودم ، (از دوستان دعوت میکنم که لطفا در آرشیو وبلاگ این مطلب را ملاحظه نمایند ) ایمیلی از ایشان دریافت کردم که چون حاوی نکته ای ارزنده است بی مناسبت ندیدم آنرا در اینجا نقل کنم  .

 

23 اکتبر 2008     بحرین

محمد عزیزم ،

تاریخچه وبلاگ آپادانا و نقش من در تعیین محتوای آنرا در متنی که نوشته بودی خواندم و از چند نظر مورد تعجب و در ضمن خوشحالی من شد . یکی اینکه آپادانا از زمان کیهان بچه ها و اطلاعات کودکان هنوز زنده است و همراه سردبیرش بالغ و مدرن شده و به صورت وبلاگ ، همان اهداف دیرینه را دنبال میکند . دیگر آنکه در صحبت کردن و عقیده دادن باید دقت بیشتری بکنم . اگر در مورد آپادانا اثر مثبتی داشتم ، به سادگی میشود فکر کرد که اگر شخصی غیر از تو بود می توانست پند آن روز اثر منفی بگذارد ، مثلا کودک سردبیر را دلسرد و ناامید کند . اما تو با روحیه خوب در همان سن کم طرف مثبت صحبت را گرفتی و امروز با نکات زندگی روز مره  و حوادث خانوادگی ما را خوشحال میکنی .

آپادانا را جزوسایت های مورد علاقه ام فهرست کردم  تا هر چند وقت  یکبار به آن رجوع کنم و مثل امروز از زندگی خوشحال باشم .                           قربان تو             فرهاد مهران

 

                        *******************************************************

دکتر فرهاد مهران ، فارغ التحصیل سال  1342دبیرستان البرز و دارای درجه دکترای اقتصاد از دانشگاه هاروارد.

 پس از فراغت از تحصیل و مراجعت به ایران تا سال 1358 معاون مرکز آمار ایران و سپس  تا سال 1385 در مقر سازمان بین المللی کار واقع در ژنو مشغول به کار بوده اند . هم اکنون دو سالی است که مشاور عا لی وزارت کار دولت بحرین هستند. آقای فرهاد مهران فرزند مرحوم آقای دکتر محمود مهران  وزیر اسبق فرهنگ ( آموزش و پرورش ) و برادر زاده مرحوم آقای دکتر احمد مهران (که با پدرم و بسیاری از بزرگان و گذشتگان فامیل ما دوست بوده اند) هستند .

/ 0 نظر / 5 بازدید