پرواز یک فرشته : از محمد مدنی : آپادانا خرداد - شهریور 1388

پرواز یک فرشته به دیگر سو

 

چهار شنبه 18 شهریور 1388  برابر  19 رمضان 1430 

عصر تلفنی داشتم از اصفهان و خبری که نمی خواستم  واقعیت داشته باشد . خانمدای عزیز و مهربانم حاجیه خانم فاطمه مدرس زاده ( نعمت اللهی ) همانروز ظهر به رحمت خدا رفته بودند . به راستی که گویی برای دومین بار مادرم را از دست میدهم .  

سحرگاه روز سه شنبه 10 شهریور احساس سرگیجه و ضعف میکنند، ایشان را سریعا به بیمارستان میرسانند و در حالیکه دیگر به هوش نبوده اند، با حالت اغما در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان الزهرا بستری می نمایند. جاییکه تا لحظه در گذشتتشان در خوابی آرام فرو رفته بودند .  

روز دوشنبه 16 شهریور بعد از ظهر ساعت ملاقات است. در راهروی باریکی که دور بخش .I.C.U است پیش میروم تا به پنجره اتاقشان میرسم . از پشت شیشه های ضخیم ، میبینم که آرام بر یک پهلو و رو به عیادت کنندگان خفته اند . چهره شان آرام است، شاید نقش کمرنگی از یک تبسم هم بر آن باشد. با خود فکر میکنم : "خدا نکند این آخرین دیدار باشد" همگی دلمان می خواهد، نزد مان برگردند و مثل همیشه با لبخندشان و کلام گرمشان، روشنی بخش جمعمان باشند. بی اختیار به یاد افسانه سفید برفی می افتم ، ایکاش میشد مولایشان علی مانند شاهزاده داستان بر بالینشان می آمد و با بوسه ای بر جبین فرزندش، زندگی دوباره را به ایشان میدمید. ولی تقدیر و مشیت الهی ، چیز دیگری است.

 مولا علی به دیدار فرزندشان آمدند، بوسه بر جبینش نهادند و او را همراه خود بردند .  

از قید درد ها و نا توانی های  تن رنجورشان رستند . با آن روح پاک و بی کینه ای که داشتند یقینا به آسودگی رسیده اند. ولی تکلیف ما بجای  ماندگان چیست ؟ خداوند به همه ما صبر و تسلی عطا فرماید .

این رنج و دوری را به خصوص به دایی زادگان عزیز و گرامیم ، جناب آقای اکبر نعمت اللهی ، آقای دکتر علیرضا نعمت اللهی ، خانم حوریه نعمت اللهی (سادات) و خانم انسیه نعمت اللهی ( مدنی ) و خانم صدیقه مدرس زاده ( نعمت اللهی )  تسلیت میگویم . 

                                               محمد مدنی   

   مشاهده تصویر  

 

/ 1 نظر / 10 بازدید
نرگس

سلام عمو محمد، خیلی ممنون به خاطر تصاویر جالب و متنوعی که انتخاب کرده اید.