چند یاد داشت کوچک : نوشته محمد مدنی : آپادانا مهر - بهمن 1390

چند یادداشت کوچک

فیس بوک و من

من چند سال پیش در پاسخ به دعوت برادر زاده عزیزم خانم مونا مدنی عضو فیس بوک شدم . از آن موقع بسیار عضو غیر فعالی بوده ام و این دلایل چندی دارد . اولا من هنوز منطق حاکم بر فیس بوک را در نیافته ام . نمیدانم چرا من هرجا میروم باید عکسش را در معرض دید همه بگذارم و همه هم در مورد آن اظهار نظر کنند . ثانیا من با مشکل کندی اینترنت و فیلتر شدن فیس بوک در ایران هم روبرو هستم که بر دسترسی من به آنهم ایجاد اشکال میکند.

لذا از همه خویشاوندان عزیزی که بر من منت گذارده اند و در فیس بوک  روی دیوار من یادداشت گذاشته اند ، از بابت پاسخ ندادنم عذر خواهی میکنم و استدعا دارم که اگر مطلبی را لازم میدانند تذکر دهند،  شده طی یک جمله کوتاه به ایمیلم بفرستند تا بر دیده بگذارم .

جدایی نادر از سیمین

از اینکه این فیلم محصول ایران  برنده یکی از جوایز ارزنده سینمایی دنیا  یعنی جایزه گلدن گلوب ( گوی طلایی ) در زمینه بهترین فیلم به زبان غیر انگلیسی  شد ، مانند اکثر ایرانیان شادمان و مفتخر شدم و به کارگردان ، هنر پیشه ها و همه عوامل تولید تبریک میگویم . به خصوص سخنرانی چند جمله ای اصغر فرهادی کار گردان را در هنگام دریافت جایزه تحسین میکنم .

من خود شخصا این فیلم را دیده و دوست داشته ام . ولی هر انتقاد و ایرادی هم که بر این فیلم وارد بدانم ازینکه یک هیئت جهانی و حرفه ای این فیلم بر آمده از فرهنگ ایران را شایسته تر و برجسته تر از سایر فیلم ها در سطح جهان دانسته است ، خوشحالم . و امیدوارم این موفقیت در اهدای جوایز سینمایی اسکار که همین یکشنبه ( 7 اسفند 90 ) قرار است انجام شود تکرار شود.

تصور میکنم  آن درخشندگی و نقش و ذوق و هنر که  به  ادبیات کهن فارسی اشعار فردوسی  و سعدی و حافظ و .....  در دنیا تمایز میبخشید ، هم اکنون سالیانی است که در سینمای ایران متجلی شده است .

                                                      محمد مدنی

/ 0 نظر / 20 بازدید