سید حسین سجادیان موسوی : نوشته فرزندانشان : آپادانا آبان ماه 1394

ساعت ۶:٠۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۴/۸/۱٢   کلمات کلیدی: سید حسین سجادیان موسوی    

باز نشر از آبان 1394 

زندگیــــــــــــــنامه

مرحوم سید حسین سجادیان موسوی

( 1306 – دوم  آبان 1394 )

شادروان مرحوم سید حسین سجادیان موسوی، بزرگ خاندان سجادیان موسوی در سال 1306 هجری شمسی در محله پاقلعه اصفهان دیده به جهان گشود.

این سید بزرگوار از سلاله سادات، انسانی وارسته، رادمرد، درستکار و مهربان بود. صمیمیت، احترام به دیگران و انسان دوستی ایشان زبانزد خاص و عام بوده و می باشد. قریب باتفاق اقوام، دوستان و همکاران این عزیز از او به نیکی، خوش اخلاقی و مهربانی یاد می کنند.

این بزرگوار دوران خدمت خود را در سال 1328 در بانک سپه آغاز نمود. لیاقت و شایستگی و   روابط عمومی و ارتباطات اجتماعی بسیار قوی ایشان، موجب گردید به سرعت درجات ترقی را طی نموده و در زمره یکی از جوانترین مدیران رده بالای بانک سپه قرار گیرد.

ایشان در طی دوران خدمت خود، مدیریت و سرپرستی بانک سپه در استانهای مازندران، کرمانشاه، خراسان، اصفهان و تهران را عهده دار بود و در سال 1358 به افتخار بازنشستگی نائل گردید.

سلامت نفس، صداقت در گفتار و عمل و وجدان کاری در تمام طول دوران خدمت از برجسته ترین  خصوصیات ایشان  به شمار میرود.

تلاش و کوشش این مرد بزرگ در خدمت به مردم پس از دوران بازنشستگی نیز ادامه داشت که از آن جمله  می توان به مدیریت کارخانه رحیم زاده در اصفهان و مدیریت بیمارستان ایران مهر در تهران اشاره نمود.

در کنار این روحیه مدیریتی شاخص، می توان به احساسات بسیار لطیف ایشان نیز اشاره نمود که موجب گردید در سنین کهنسالی تابلوهای بسیار زیبای نقاشی از ایشان به یادگار بماند.

این پدر بزرگوار و همسر گرانقدرش، بانو زهرا مهدوی از اعتقادی عمیق به خاندان عصمت و طهارت برخوردار بودند، و شگفتا که همسر ایشان در شامگاه شهادت حضرت فاطمه (س) و خودش در بامداد عاشورای حسینی دیده از جهان فرو بستند.

یاد و خاطرات شیرین این عزیزان جاودانی باد. روحشان شاد.

 

                                   فرزندان مرحوم  حسین سجادیان موسوی

 

علاوه بر جلسات ترحیم و یاد بودی که به مناسبت در گذشت ایشان در اصفهان برگزار گردید . در تهران نیز روز جمعه  15 آبان از ساعت 10 الی  5 / 11 در مسجد حجت ابن الحسن واقع در خیابان سهروردی شمالی مجلس یادبودی برپا خواهد گردید.

فقدان این بزرگمرد نازنین  را حضور خانواده محترم سجادیان موسوی به خصوص فرزندان آن مرحوم  تسلیت عرض میکنم و برایشان آرزوی صبر دارم .  

                                                    محمد مدنی    

نظرات خوانندگان : 

چهارشنبه، ٩ دی ۱۳٩۴  - ٩:۴۴ ‎ب.ظ 

سید حسین سجادیان موسوی : نوشته فرزندانشان : آپادانا آبان ماه 1394 

همواره با حضور پرانرژی و گرمشان در جمع های خانوادگی، شادی و نشاط را به جمع هدیه میدادند. روحشان شاد، یادشان گرامی. 

نویسنده: شیرین مدنی

/ 0 نظر / 43 بازدید