در گذشت بانو عذرا جذبی : آپادانا مهر - بهمن 1390

 

بانو عذرا جذبی ( میر عمادی ) ‌‌( 1306 – 1390 ) 

غروب چهار شنبه 11 محرم برابر 16 آذر این بانوی بزرگوار از میان ما به سرای باقی رخت کشیدند.

 فرزند آقای حاج میرزا عبدالکریم میر عمادی وخانم  رباب بیگم  میر عمادی بودند که ما به پیروی از مادر،  ایشان را به عنوان دایخاتونی میشناختیم و چشمان روشن و حرکات آرام و نگاه مهربانشان هنوز در خاطرم مانده است  .

 در سال 1325 با آقای مهندس علیرضا جذبی که در آن موقع هنوز دانشجوی معماری دانشگاه تهران بودند ازدواج کردند . مسیر زندگی را دوش بدوش و همراه شوی گرامی طی کردند و در طول این مسیر و   همگام با  ماموریت های کاری همسر شان به همراه خانواده در تبریز و اصفهان و همدان و نهایتا تهران منزل گزیده اند . 

حاصل این زندگانی مشترک فرزندانی بوده اند که هریک در زمینه علمی و  تحصیلی و شغلی برجسته و سر آمد اقران بوده اند و سخن گفتن در مورد دستاورد های آنان مجال و فرصتی دیگر و جداگانه می طلبد.

برادرم دکتر ناصر مدنی پس از اطلاع از در گذشت ایشان  با تاسف نوشتند : من خاطرات بسیاری از محبت های خانم عذرا خانم دارم . در زمانی که دانش آموز بودیم بنا به معمول هر سا ل   تعطیلات تابستانی را در اصفهان میگذراندیم. و  در برخی  از این سال ها من برای کار آموزی به دفتر کار مهندس جذبی واقع  در میدان مجسمه ( میدان انقلاب امروز ) میرفتم . بسیاری از مواقع همراه ایشان برای صرف ناهار به منزلشان میرفتم و از مهمان نوازی خانم عذرا خانم برخوردار میشدم . { من هم خانه ایشان را در اصفهان به خاطر میاورم . منزلی بود دو طبقه بر خیابان نشاط و مشرف به مادی رکن الملک  که هنوز تا چند سال قبل بر جای بود . }

حدود پانزده سال پیش متاسفانه گرفتار یک ضایعه ناگهانی مغزی شدند که در اثر آن بسیاری از توانایی های حرکتی و کلامی خویش را از دست دادند و آنگاه بود که خانواده شان از همسربزرگوارشان گرفته تا فرزندان دختر و پسرشان ، داماد ها و عروس ها و نوه هایشان همگی حماسه بی نظیرو آموزنده ای  از همدلی و یگانگی و بزرگداشت مقام مادر به وجود آوردند که میتواند درسی برای همگان باشد . { خوشبختانه نظیر این درس از مهر و عشق را ما در فامیلمان فراوان داشته ایم )

در همین سال ها فرزند برومندشان مهندس مر تضی جذبی را در یک حادثه غیر منتظره از دست دادند . هیچکس این واقعیت تلخ را صریحا به ایشان اظهار نکرد  وهیچگاه ندانستیم که آیا این فقدان را به تمامی در یافته اند یا نه .

هرگاه به دیدارشان میرفتیم آشکار بود که خویشاوندان را بخوبی  بجا آورده اند . از دیدارشان شادمان میشدند و این رضایت را حتی با چند کلمه ای که می توانستند ابراز میداشتند و با همان محبت همیشگی مراقب  پذیرایی از مهمان بودند .

این فقدان را خدمت خانواده محترم جذبی تسلیت میگویم و برایشان آرزومند صبر و تسکین در از دست دادن این بانوی گرامی هستم .  

                                                                          محمد مدنی 

نظرات خوانندگان : 

 

شنبه، ۶ اسفند ۱۳٩٠  - ۳:۱٠ ‎ق.ظ

درگذشت این خویشاوند گرامی را صمیمانه تسلیت می گویم و از پروردگار توانا برای بازماندگان صبر بسیار آرزو دارم. روانشان شاد. علی میرعمادی

یکشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳٩٠  - ۳:٢۸ ب.ظ  

ممنون از متن زیبا و تاثیر گذارتون.. دوتا مامان { شادروان عذرا خانم } همیشه پیش ما هستند و ما هر روز و هر لحظه داریم باهاشون زندگی می کنیم...

نویسنده: طیبه رئیس دانا [t.raeisdana@gmail.com]

 

/ 2 نظر / 451 بازدید

درگذشت این خویشاوند گرامی را صمیمانه تسلیت می گویم و از پروردگار توانا برای بازماندگان صبر بسیار آرزو دارم. روانشان شاد. علی میرعمادی

طیبه رئیس دانا

ممنون از متن زیبا و تاثیر گذارتون.. دوتامامان همیشه پیش ما هستند و ما هر روز و هر لحظه داریم باهاشون زندگی می کنیم...