چندین خبر کوتاه فامیلی

آپادانا – مطلب دوم : چند ین خبر کوتاه  

·       میا سای ز آ موختن یک زما ن

         همسر گرامیم  خانم لعیا مدنی ، پس از بیش از بیست سا ل دوری از درس و تحصیل آکادمیک با کوشش و تلاش و  پیگیری  توانست در امتحانات ورودی رشته علوم اجتماعی  دانشگاه پیام نور که میتواند معادل گذراندن دروس نیمسال اول محسوب گردد  ، قبول شود و به امید خدا پویش خود را به عنوان یک دانشجوی ساعی و پژوهشگر ادامه خواهد داد .

 خود شاهد این بوده ام که روحیه شاد و خستگی ناپذیر بانوانی چون طیبه خانم مدرس زاده (نعمت اللهی ) و دیگران در مورد ادامه تحصیل و نیز پشتیبانی روحی خانواده گرامیش تا چه حد در ترغیب او بدین راه موثر بوده است . امید است که موفقیت و تلاش او نیز به نوبه خود باعث تشویق و تحریک سایرین شود.

این دستاورد را به او تبریک میگویم و آرزومند پیشرفت و تعالی هر چه بیشترش هستم . 

·       تدریس در دانشگاه 

خانم طاهره مدنی ، یار و یاور و  پشتیبان وبلاگ فامیلی  پس از اخذ درجه کارشناسی  ارشد   (فوق لیسانس) در زمینه تخصصی خون شناسی و حضور دو ساله فعال و پر ثمر در مرکز انتقال خون  تهران ، اکنون در ادامه فعالیت های علمی  خویش و جهت تدریس در دانشگاه کاشان ، رهسپار این شهر شده اند . به ایشان تبریک میگویم و امیدوارم  در هر کجا که هستند و در کلیه مراحل زندگی  موفق باشند . کما کان  مشتاق نوشته های خوب ایشان هستیم .  

تا آنجا که من آگاهم ایشان پس از خانم صدیقه مدرس پور ( نوری ) استاد نقاشی دانشگاه الزهرا ،خانم دکتر بتول جذبی استاد مسلم ریاضی دانشگاه های کشور که در این زمینه صاحب تالیفات نیز میباشند و خانم میترا خاتون آبادی که اکنون دانشجوی دوره دکترای زبان انگلیسی در هندند و سابقه چند سال تدریس در دانشگاه علوم پزشکی ایران را دارا هستند ، چهارمین بانویی از فرزندان میرعماد خواهند بود که به تدریس در یک مرکز دانشگاهی می پردازند .  

·       تتبع در میراث کهن   

          خانم مهندس نرگس نعمت اللهی پس از دریافت درجه مهندسی در رشته الکترونیک از دانشگاه صنعتی اصفهان ، برای  ادامه تحصیل ، رشته زبان های باستانی سانسکریت ، اوستایی ، پارسی باستان را اختیار کردند و از ابتدای مهرماه امسال در دانشگاه تهران و تحت سرپرستی اسا تید مسلم این رشته  نظیر دکتر ژاله آموزگار و دکتر کتایون مزداپور و دیگران به تحصیل و تحقیق پرداخته اند . چشم امید دارم که از نتیجه پژوهش های خود ، آپادانا را هم بی بهره نگذارند .

انتخاب و انتقال  ایشان پس از طی یک دوره موفقیت آمیز تحصیلی در رشته ای کاملا آکنده از محاسبات و معادلات و بسیار دقیق به یک رشته از شاخه های علوم انسانی برایم بسیار جالب بود . ریچارد فاینمن ، برنده جایزه نوبل و استاد فیزیک دانشگاه برکلی نیز از کشف رمز خطوط هیروگلیف قوم مایا در مکزیک لذت فراوان میبرد  و نیز شیفته مطالعه در زبان و آداب و رسوم قومی ساکن در مرز بین چین و روسیه بود.

·       برگزاری نمایشگاه عکس 

       نمایشگاه عکسی از کارهای  خویشاوند عزیز و گرامیمان خانم دکتر طاهره جذ بی  در خانه هنرمندان ایران از شنبه پنجم آبان ماه 5 / 8 / 86   الی  پنج شنبه نهم آبان ماه               9 / 8 / 86  بر پاست . ساعات بازدید هر روز بین ساعات 10 الی  20 و آدرس محل خیابان طالقانی ، خیابان ایرانشهر شمالی ، باغ طهران ( پارک هنرمندان )  میباشد . دکتر جذبی علاوه بر مهارت در حرفه خود که دندانپزشکی است ، در هنر نقاشی هم چیره دستند و اکنون آگاه میشویم که  در فن  عکاسی هم صا حب ذوقند .

بازدید از این نمایشگاه را به عنوان پشتیبانی معنوی از کار فرهنگی و ارزنده انجام گرفته توسط فردی از فامیل ، به همه بستگان توصیه میکنم . 

·       تبریک  

هادی عزیز ، قبولیت را در امتحان ورودی دانشگاه پیام نور، رشته کامپیوتر از طرف خودم و همه خوانندگان وبلاگ تبریک میگویم و امیدوارم این مقدمه ای برای موفقیت های بیشتر و درخشانترت در همه زمینه های زندگیت باشد .  

                                                                          ارادتمند  

                                                                محمد مدنی

 

 

/ 0 نظر / 7 بازدید