خبرها و حرف ها : از محمد مدنی : آپادانا ، آذر ماه 1388

خبرها و حرف ها

 

☼ عید غدیر خم – یکشنبه 15 آذر ماه 1388 برابر 18 ذی الحجه 1431

جشن در روز عید با مدیحه خوانی ، آقای طاووسی نوه مرحوم حاج کرمعلی که از اصفهان برای شرکت در این مراسم آمده بود و آقای صمصام از مداحان ولایتی تهران و حضور جمع کثیری از دو ستداران مولا علی و خویشان و بستگان در منزل مرحوم آقا میرزا ابوطالب نعمت اللهی واقع در سر چشمه و به همت فرزندان ایشان برگزار شد. آقایان در حیاط و بانوان در اتاق های طبقه همکف نشسته بودند  و از میهمانان با ناهاری مطبوع پذیرایی شد. دیدار و گفتگو با دوستان و بستگانی که شاید برخی از آنهارا حدود چهل سال است که فقط در این جشن های سالانه دیده ام ، برایم لذت بخش بود.

جشن عید در اصفهان ، شب قبل در "خونه کهنه"  با حضور آقایان و در منزل مرحوم آقا میر محسن نعمت اللهی جهت بانوان بر گزار شده بود.  

☼ گشایش ساختمان آرامگاه جدید آقا میر عماد - جمعه 27 آذر ماه 1388 برابر اول ماه        محرم 1431

 ساختمان تازه ساز و با شکوه آرامگاه  آقا میرعماد پس از یک عملیات ساختمانی که حدود 8 سال به طول انجامید . طی مراسمی گشایش یافت.

این مراسم که با حضور جمع کثیری از بزرگان فامیل  در گورت برگزار شد با ضیافت ناهاری در منزل مرحوم استاد دکتر کاظم میر عمادی و به میزبانی همسر و فرزندان آن مرحوم پی گرفته شد .

از بانی و آرشیتکت بنای جدید، آقای دکتر مهدی میر عمادی و آقای مهندس ابوالحسن میر عمادی که در احداث این بنا بذل مال و سعی بلیغ نمودند تشکر و قدر دانی میگردد.

به خصوص توصیف درب زیبا ی چوبی و شکیل مزار را بطور خاص شنیده ام .

امیدوارم  این بنا تسهیل کننده در ایجاد  فضایی صمیمی و معنوی  ( و نه حجابی  ) بین آقا میرعماد و همه  فرزندان علاقه مندشان از هر خانواده  باشد و نیز با این امید که بنا ی جدید  خاطره ای جاوید در ذهن همه فرزندان کوچک آقا میر عماد بجای گذارد  و پس از گذشت مثلا 150 سال ، کلنگی تشخیص داده نشود .

 در سال ها یی که این تجدید بنا در دست اقدام بود . شاهد و شنونده بسیاری زمزمه ها در تاسف و نا رضایتی از تخریب سازه  قدیمی از زبان خرد و کلان و پیر و جوان فرزندان میر عماد بوده ام . که طبعا با اتمام و ساخت بقعه جدید ، موجبات این دلتنگی ها تا حد زیادی باید بر طرف شده باشد.

 مقاله ای نیز در شماره ای که پیش رو دارید ، درج شده که نویسنده آن با قلمی صمیمی و شیوا ، ارتباط روحی و علاقه معنوی و احترام فرزندان ایشان را نسبت به جد اعلایشان صرف نظر از نوع سازه ای که مزارشان را در بر میگیرد، بیان کرده است. به هر حال نظر من این است که در یک مورد عمومی ابهامات و سوالات باید به روشی دوستانه مطرح و به همین روش نیز باید در مورد آن روشنگری و رفع ابهام شود. صفحات آپادانا در اختیار شما دوستان  عزیز است .

☼ گرد همایی خانوادگی ما به مناسبت شب چله ( اول دی )در منزل آقا طه میر عمادی که به یک سنت چندین سا له تبدیل شده بود .امسال  به علت همزمانی آن با دهه اول ماه محرم برگزار نشد.

☼ فرا رسیدن جشن کریسمس ( جشن زاد روز عیسی مسیح  ) و سال نو  2010  میلادی را  حضور همه خوانندگان به ویژه  آنان که در خارج ایران زندگی میکنند و در فضای شادی و جشن بسر میبرند تبریک میگویم .

☼ در آپادانا مصور عکسی گذاشته بودمو یکی از حاضرین در عکس را به اشتباه معرفی کرده بودم. به فاصله چند ساعت یک تلفن و دو ایمیل در یافت داشتم که این اشتباه را به من یاد آوری کرده بودند. از این توجه و دقت دوستان عزیز بسیار خوشحال شدم و تشکر میکنم .

 

 پیام های شما که نشاندهنده علاقه و توجهتان به مطالب آپاداناستهمواره موجب دلگرمی من میگردد. در ماه گذشته ایمیلی از خانم زهرا میرعمادی ( مدرسپور ) ( از کانادا ) در یافت کردم  که حاکی از خشنودی  ایشان از مشاهده نوشته خواهر گرانقدرشان شادروان طاهره مدرسپور در آپادانا بود و همچنین از خانم یاسمین میر عمادی ، که از لطف همه این  بزرگواران  تشکر میکنم .

☼ اوضاع  و شرایط  سیاسی و اجتماعی فعلی در ایران بحرانی و متلاطم است .این شرایط اکنون شاید حدود سی سال باشد  که بر زندگی ما با درجات بیش و کم  حا کم بوده است . ما عموما مبارز سیاسی نیستیم ولی  این یک خواسته ساده و طبیعی است که آرزومند یک زندگی  آرام و متعادل منطبق با استاندارد های جهان متمدن باشیم .

 

                                                                       ارادتمند همه

                                                                      محمد مدنی

/ 6 نظر / 8 بازدید
علی میرعمادی

دوستان در آن جشن های عید غدیر و سایر اعیاد یاد ما هم باشید.

علی میرعمادی

محمد جان سلام. عکس کجاست. خیلی دنبالش گشتم.

محمد مدنی

علی آقای عزیز : برای دیدن عکس های وبلاگ میتوانید روی عبارت " آپادانا مصور " در سمت راست صفحه اصلی آپادانا در قسمت " لینک دوستان " کلیک کنید. و این شما را به آلبوم عکس می برد . برای دیدن صفحات قبلی آلبوم روی عبارت " پیام های قدیمی تر " که در پایین صفحه و سمت چپ درج شده کلیک کنید . منظور من عکسی بود که آقای رضا ازهر از کوه صفه برایم ارسال کرده بودند و در این عکس من آقا رضا نعمت اللهی را به اشتباه ، عزیز دیگری تصور کرده بودم که با تذکر دوستان فورا تصحیح کردم . در ضمن روی هر تصویر اگر کلیک کنید تصویر بزرگتر میشود و جزییات بیشتری به چشم میاید. ارادتمند محمد

lمحمد جان سلام ممنون. پیدا کردم و مدتی در عالم خود به گذشته ها سفر کردم. چه زیبا بود و حیف که همه را از دست دادیم و جای آن هیچ نگرفتیم. کجایند آن انسانهای پاک که در سرشتشان ذره ای نفرت و بد اندیشی وجود نداشت. کجا رفت آن عظمت . شکوه شب های عید غدیر و آن انسان با صفا که بر صندلی نخست دم در جلوس می کرد و بچه های فامیل را تک تک به نام صدا می کرد. چه زیبا بود آن سکه های کوچکی که کودکان و بزرگتر ها را شاد می کرد؟ پایقلعه که رفت عشق نیز به مسلخ برده شد. صفا رفت و جفا آمد. بر من خرده می گیرند که بسیار بر گذشته ها تامل دارم. راستی پس از آن گذشته ها مارا چه حاصل شد؟ کدامین گنج را ربودیم و کدامین خرمنی را درویدیم؟ اگر چیزی برایمان ماند همان گذشته هاست. سلام و درود بر روح پاک آن عزیزانی که جسمشان در کنار ما نیست اما با روحشان زندگی می کنیم و همچنان با یادشان شادمانیم. محمد جان باز هم با این عکس ها بودگاه (وب سایت) خودرا مزین کن. تشکر. مخلص شما: علی

امیر مسعود نعمت اللهی

با تشکر فراوان از عمو محمد عزیز. فقط یک سوال. برای شماره جدید آذر ماه آپادانا من ای میلی مبنی بر نو شدن وبلاگ دریافت نکردم. دیگر ما را خبردار نمی کنید؟

محمد مدنی

امیر مسعود عزیز از توجهت و دقتت و همتت در ابراز نظر کتبی و نیز از گزارش سفر کرمان که در شماره دی - بهمن ظاهر شده است تشکر میکنم . در پاسخ : چرا من به همه آن ها که ایمیلشان را دارم انتشار شماره جدید را خبر میدهم . تصور میکنم اشکالی در سیستم انتقالی گاهی وقتها به وجود میاید که از آن مطلع نمی شویم و ایمیلمان به گیرنده نمیرسد .