گزارش تلخ و شیرین روزگار : نوشته محمد مدنی : آپادانا شهریور - مهر 1389

گزارشی از تلخ و شیرین روزگار

 

شانزدهم (16 ) شهریور 1389 برابر هفتم سپتامبر 2010 ، برادر و پسر برادر جوی مدنی نازنین ، همسر گرامی برادرم دکتر ناصر مدنی در حادثه ای اندوهناک جان باختند . آنها برای تعطیلات به سواحل اسپانیا رفته بودند. رابرت برادر جوی که برای شنا به میان دریا ی خروشان رفته بود گرفتار امواج  سهمگین میگردد و پسرش جوناثان هم که برای کمک به اوشتافته بود، دیگر باز نمی گردد.

رابرت برادر جوی مردی تندرست و ورزشکار بود که می خواست از همه مواهبی که زندگی در اختیارش قرار داده بود به تمامی لذت ببرد و بهره مند شود او که شناگر توانایی بود نتوانسته بود از وسوسه شنا کردن در دل دریای متلاطم چشم پوشی کند . افسوس که این آخرین باری شد که از زیبایی های این جهان لذت می برد و افسوس که وی پسرش را نیز که مهر فرزندی مجال میدان داری عقل مصلحت اندیش را از او گرفته بود، به دنبال خود به ورطه هولناک امواج کشید . روانشان شاد باد.  

این ضایعه دردناک را یکبار دیگر حضور ناصر و جوی عزیز تسلیت میگویم .   

در پاسخ به در خواست من , جوی متن کوتاه  زیر را نگاشته است:

Joy is sad to report the death of her twin brother Bob and his son and her nephew, Jonathan.  They drowned whilst swimming in rough seas off Spain on 7th September.  We commit them to the mercy of God.

 

 

 یست و نهم (29 ) شهریور ماه امسال آقای سید ضیاء الدین کیوانی همسر مرحوم طاهره مدرس پور و داماد شاد روان ضیاءالدین مدرسپور در اصفهان به رحمت ایزدی پیوستند.علت فوت سکته مغزی توام با ایست و نارسایی قلبی تشخیص داده شد.

مرحوم کیوانی  متولد 1314 بود و پس از پایان دوره متوسطه در دبیرستان ادب اصفهان،  تحصیلات دانشگاهی را تا اخذ لیسانس در رشته تاریخ وجغرافیا از دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و دریافت لیسانس آموزش و پرورش و علوم تربیتی از دانشسرایعالی تهران ادامه داد.

وی پس از فراغت از تحصیل دبیر دبیرستانهای فرهنگ، شاه عباس، ملی ارامنه، و ناظم دبیرستان صائب اصفهان و مدیر  آموزش و پرورش متوسطه و سپس ناحیه 1 اصفهان گردید . بعد از تاسیس کاخ جوانان اصفهان به مدیریت آن منصوب شد و این سمت را تا زمان انقلاب شکوهمند اسلامی و متعاقب آن انحلال این مرکز در سال 1357 بر عهده داشت.

از خصال نیکوی او درستکاری مالی و قدرت روحی و استقامت روانی او در مواجهه با  فراز و نشیب های زندگی بود. همین وجه ازشخصیتش او را در برابر شداید و لطماتی که پس از انقلاب به بهانه آخرین شغل اداریش ، متحمل گشت ، حفظ کرد و او را سربلند از ورطه هر تهمتی بیرون آورد .

 پدرش مرحوم سید مجتبی کیوان شاعر و ادیب و مدیر بسیاری از کار خانه های صنعتی اصفهان و مادرش مرحومه عفت حقوقی دختر مرحوم شیخ محمد رضا حقوقی معروف به حسام الواعظین بود.

با شادروان طاهره مدرسپور ( متوفی اسفند 1386 ) که آثار قلمی ایشان را در شماره های پیشین آپادانا ملاحظه کرده اید در سال 1339 ازدواج کرد . حاصل این ازدواج سه فرزند به نام های امیر طاهر ، غزل و سرود هستند . که هرسه به نیکبختی ازدواج کرده و در تهران و اصفهان زندگی میکنند.

شادروان کیوانی در بهارسال 1387 بخشی از نوشته های ادبی همسر گرامیش را برای بزرگداشت یاد او در مجموعه ای ارزنده بنام " رنگین کمان " گرد آوری و در نسخی معدود منتشر کرد. 

آز دوست عزیزم آقای امیر طاهر کیوانی که با در اختیار گذاردن دانسته هایی از زندگی پدر ارجمندشان موجب فراهم آمدن این یاد نامه مختصر گشتند تشکر میکنم و فقدان وجود چنین پدری را به ایشان و همه بازماندگان آن مرحوم تسلیت میگویم . 

تصاویر

 سه شنبه 6 مهر ماه  1389  نخستین فرزند آقای احمد رضا نعمت اللهی و همسرشان خانم سارا نعمت اللهی ( ابر قوئی ) به دنیا آمد . این نوزاد پسر دوست داشتنی را " امیر طه " نام گذاشته اند . تولد امیر طه عزیز را حضور پدر و مادر گرامیش و پدر بزرگ ها و مادر بزرگهای شادمانش  آقای محمد علی نعمت اللهی و خانم صابره نعمت اللهی و آقای ناصر ابرقوئی و خانم فاطمه ابر قوئی ( مدنی پور ) تبریک میگویم . عکس های روز های نخست پس از تولد امیر طه را که آقای ناصر ابر قویی لطف کرده برای آپادانا فرستاده اند ، لطفا در " آپادانا مصور " ببینید. شاید به یاری فیلتر شکن !     

  تصاویر

ارادتمند همگی

محمد مدنی

/ 2 نظر / 22 بازدید

محمد عزیز 1. این ضایعه تاسف بار را به شما و برادر گرامیتان تسلیت می گویم. 2. درگذشت مرحوم کیوان را به خانواده ایشان تسلیت می گویم. 3.مرحوم حسام الواعظین تا آنجا که من می دانم ازدواج نکرده بودند و صاحب دختری نبودند. احتمالآ منظور حاج شیخ مهدی برادر حسام الواعظین بوده است. علی میرعمادی

محمد مدنی

علی آقای عزیزم اطلاعات مندرج در مورد مرحوم حسام الواعظین تایید شد. ایشان بغیر از دختری که همسر مرحوم سید مجتبی کیوان گردید دختر دیگرشان نیز به همسر ی حجت الاسلام مدرس نجف آبادی امام جماعت پیشین مدرسه سید العراقین در آمد.